SportaSkola

Jaunumi - LJBL sezona

Basketbols | 13.12.2019

Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas basketbola nodaļas audzēkņi piedalās Latvijas Jaunatnes basketbola līgā (LJBL).  

LJBL apskatu sāksim ar vecākajām grupām. U19 meiteņu Nacionālajā līgā, kurā startē Gata Justoviča 16 līdz 17 gadus vecās meitenes pirmo apli ar piecām uzvarām un vienu zaudējumu noslēgušas 1.vietā. Jelgavnieces paklupa pret Ventspils vienaudzēm - 70:73, taču pārējos mačus pārliecinoši uzvarēja. Komandas līdere joprojām ir Enija Ķīvīte, kura caurmērā gūst 27 punktus. Komandai šogad pievienojusies vēl viena spēcīga basketboliste - Ance Krūmiņa, jelgavniece, kas iepriekšējās sezonas spēlēja Juglas sporta skolā.

Samērā veiksmīgu sezonu aizvada U19 zēnu komanda (treneris – Jānis Vītols), kas Nacionālajā čempionātā tikuši pie četrām uzvarām septiņos mačos un turnīra tabulā ieņem 5.vietu 11 komandu konkurencē. Jelgavniekiem šajā gadā vēl paredzēti divi mači ar Talsu pirmo un otro komandu, tomēr kopumā jauniešu līdzšinējais sniegums vērtējams kā pozitīvs. Rimants Enģelis trīs mačos vidēji izcēlies ar 27,3 punktu guvumu, bet Toms Truksnis septiņās spēlēs caurmērā guvis 19,7 punktus un izcīnījis 12,4 bumbas zem groziem.

U17 Nacionālajā līgā trenera Pētera Lagzdiņa jaunieši tikuši pie četriem panākumiem deviņos mačos un pavisam raibajā turnīra tabulā patlaban ieņem augsto 3.vietu. Pēc ne tik veiksmīga sezonas sākuma jelgavnieki izcīnījuši uzvaras pēdējās trijās spēlēs pēc kārtas. Šajā komandā ir trīs izteikti līderi – Valters Drusts, kurš vidēji gūst 24 punktus, kā arī Nauris Kancēvičs (vidēji 20,6) un Raivis Kārlis Volkovs (18,3).

U16 zēnu komanda (treneris Gatis Justovičs) , kas pērn palika soli aiz fināliem, 2019/2020.gada sezonu nav iesākuši tik veiksmīgi. Līdz šim 11 spēlēs gūti tikai divi panākumi, kas dod 11.vietu starp 13 komandām. Lielāko nastu uz saviem pleciem nes tikai septiņi basketbolisti, jo vairums citu basketbolistu cīnās ar traumām. Kristers Vējš ir savas vienības rezultatīvākais vīrs ar 18,8 punktiem un līderis rezultatīvo piespēļu ziņā – 4,5. Rainers Barkāns caurmērā gūst 15,2 punktus, bet Maksims Rodins 12,6 un izcīna 11,8 atlēkušās bumbas.

U16 meiteņu komanda, kuru šogad pārņēmis jauns treneris Aigars Brikmanis, vēl nav tikusi pie uzvarām, taču komandas apņēmība un progress ir manās, salīdzinājumā ar pērno sezonu. Komandu vel uz priekšu Ivonna Paegle, kas trijos mačus atzīmējusies vidēji ar 27,7 punktiem.

U15 zēni, kas startē Nacionālajā līgā izcīnījuši septiņas uzvaras desmit spēlēs un atrodas 5.vietā turnīrā tabulā. Šajā čempionātā šogad piedalās 14 komandas. Trenera Alvila Eglīša vadītie jaunieši šajā gadā vēl aizvadīs maču pret Talsu vienaudžiem, kas tabulā atrodas par vietu augstāk, kā arī pret Saldus vienību, kas ieņem 8.pozīciju. Eduards Tutiņš kļuvis par jelgavnieku līderi vidēji gūstot 16,8 punktus, bet Markuss Tramdaks gūst caurmērā 11,2.

Ar neitrālu bilanci ( 6 uzvaras – 6 zaudējumi) Nacionālās līgas turnīra tabulas 7.vietā starp 15 komandām atrodas Jelgavas BJSS trenera Jāņa Vītola U14 zēnu komanda. Šajā vienībā lielāko punktu ražu dala četri basketbolisti, bet rezultatīvākais patlaban ir Alekss Jermoļenoks, kurš četrās spēlēs vidēji guvis 17 punktus.

Sezona ar pozitīvu bilanci līdz šim izdevusies U14 meiteņu komandu, kuru Gundega Vaščenko. Jelgavnieces deviņās spēlēs izcīnījušas piecas uzvaras un turnīra tabulā 12. Komandu konkurencē ieņem 6.vietu. Tīna Makaraova-Makaronoka, kas ir dzimuši 2007.gadā ir līgas sestā rezultatīvā spēlētāja vidēji gūstot 19,6 punktus.

Sekmīgs sezonas sākums izvērties arī Pētera Lagzdiņa U13 vecuma grupas zēniem, kuri Rietumu divīzijā ar deviņām uzvarām un diviem zaudējumiem patlaban ieņem dalītu 2./3.vietu. Tikmēr U13 meiteņu komanda Rietumos ar bilanci 3 – 4 atrodas 5.vietā.

Līdz šim sekmīga sezona turpinās Česlava Mateikoviča vadītajai U12 zēnu komandai, kas Rietumu zonā ar astoņām uzvarām un diviem zaudējumiem atrodas 2.vietā, bet U12 mazās jelgavnieces patlaban ar četrām uzvarām desmit spēlēs turnīra tabulā ieņem 8.vietu.


Izmantotie resursi ZZ.lv Jānis Tiltiņš