SportaSkola

Jaunumi - LR kauss airēšanā

Airēšana | 07.06.2016

LR kauss airēšanā

3. un 4.jūnijā Jūrmalā norisinājās LR kausa izcīņa airēšanā, tajā piedalījās arī sporta skolas airētāji, treneres Agitas Puriņas vadībā.

Pēc Latvijas Airēšanas federācijas mājaslapā pieejamās informācijas - LR kausa izcīņas sacensības norisinājās jau divdesmit otro reizi. Kopš šo sacensību pirmsākumiem 1995.gadā Kausi tiek izcīnīti airēšanā mazākajās laivu klasēs – vieniniekos (1x) un bezstūrmaņa divniekos (2-) kā sievietēm, tā vīriešiem. Līdz 2008.gadam LR Kausa izcīņa bija četru sacensību seriāls visas sezonas garumā, kurā LR Kausa ieguvējus noteica pēc 3 labāko vietu summas, bet no 2009.gada šīs ir vienas sacensības sezonā, kurās līdz LR Kausa ieguvēju noskaidrošanai  tiek izmantota FISA (Starptautiskā Airēšanas federācija) Progresijas sistēma, kuru izmanto Pasaules čempionātos. 

Startējot OPEN vecuma grupā kopā ar daudz pieredzējušākajiem sportistiem, mūsējie aizvadīja grūtas sacensības sarežģītos laika apstākļos - spēcīgs sānu pretvējš. Divās sacensību dienās sportisti startē priekšbraucienos, gandarījuma braucienos, ceturtdaļfinālā, pusfinālā un finālā. 

Kā norāda trenere A.Puriņa, tad "A.Celmiņš un J.Timbors sacensībās 2km distanci veica veselas 5 (!!!) reizes - trīs no tām piektdienas vakarā, bet pārējās divas sestdienas rītā. Pārējiem no mūsējiem šo distanci sanāca pieveikt 4 reizes."

Kā arī trenere atzīmē, ka "neskatoties uz sarežgītajiem laika apstākļiem un daudzajām distancēm, Jānis Timbors izcīnīja vietu LR izlases sastāvā startam Eiropas Junioru čempionātā."

Mūsējo sasniegtie rezultāti:

Jānis TIMBORS MX1 2000m 16.vieta

Armands CELMIŅŠ MX1 2000m 23.vieta

Roberts KOROTKOVS MX1 2000m 26.vieta

Kārlis OZOLIŅŠ MX1 2000m 27.vieta

Jānis VEDĻA MX1 2000m 31.vieta

 

LEPOJAMIES AR MŪSU SPORTISTU SASNIEGUMIEM!

 

Rezultāti ŠEIT!

Sīkāka informācija: LATVIJAS AIRĒŠANAS FEDERĀCIJA