SportaSkola

Jaunumi - Airēšanas trenere Agita Puriņa Lozannā saņēmusi ICECP sertifikātu

Airēšana | 21.05.2019

Airēšanas trenere Agita Puriņa Lozannā saņēmusi ICECP sertifikātu

Airēšanas trenere Agita Puriņa absolvējusi Starptautisko treneru tālākizglītības programmu ICECP (The International Coaching Enrichment Certificate Program) un šodien viesojās Latvijas Olimpiskajā komitejā (LOK).

Viņa ir jau astotā LOK atbalstītā kandidāte, kurai ar Olimpiskās solidaritātes stipendiju bija iespēja mācīties ICECP kursos Delaverā, ASV. Noslēguma sesijā Lozannā, Agita veiksmīgi aizstāvēja mācību laikā izstrādāto projektu par motivācijas lomu panākumu sasniegšanā airēšanas sportā (The Role of Motivation for Achievements in Rowing). Projektā gūtās atziņas atzinīgi vērtē gan Latvijas Airēšanas federācija, gan arī LOK vadība.

Agita Puriņa atzīst, ka ICECP programma devusi ļoti vērtīgu pieredzi gan profesionālajā, gan individuālajā izaugsmē. ICECP programmas laikā treneri padziļina savas teorētiskās un praktiskās zināšanas treniņu procesa vadīšanā. Lekcijas lasa Delaveras universitātes mācībspēki un vieslektori, kā arī sporta meistarības un treneru izglītības speciālisti no ASV Olimpiskās komitejas. Aizvadītajā mācību gadā ICECP programmā tika ieviesti jauninājumi, un Agitai pirmā sesija norisinājās tiešsaitē, tādējādi ļaujot iepazīt arī virtuālās tālmācības principus.

Agita Puriņa beigusi LSPA un ieguvusi trenera kvalifikāciju. Kopš 1989.gada strādā par treneri Jelgavas BJSS. Viņas audzēkņi uzrādījuši labus panākumus gan Latvijas, gan Baltijas, gan arī Eiropas un pasaules līmenī.

ICECP  darbības 11 gados  ar Olimpiskās solidaritātes stipendiju programmu absolvējuši 325 treneri no 115 valstīm, tajā skaitā 8 treneri no Latvijas (kā vienīgie no Baltijas valstīm).